fa-IR   English (United States)
پیمان رازداری
اخبار و مقالات
کد مطلب : 213  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 693   |   تاریخ درج: سه شنبه, دي 19, 1396   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر محتوا

 

کدگذاری محصولات ارگانیک

رئیس انجمن ارگانیک ایران از لزوم نصب برچسب ۱۸ رقمی سلامت و معرفی محصولات ارگانیک در آینده خبرداد.


سیدرضا نورانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد آخرین وضعیت تولید و توزیع محصولات کشاورزی ارگانیک در کشور و کارهای انجام‌شده برای آشنایی مردم با محصولات ارگانیک هنگام خرید، خاطرنشان کرد: قبل از آنکه تولیدکننده‌ای محصول ارگانیک را به بازار عرضه کند، مدارک خود را به کمیسیون بازرسی انجمن ارگانیک ایران ارائه می‌دهد تا پس از تایید، کد ۱۸ رقمی به‌عنوان شناسه و لوگوی انجمن به تولیدکننده ارائه شود که در این کار تمام شاخصه‌ها اعم از مزرعه کشت‌شده، نوع محصول و نحوه زنجیره توزیع آن مشخص است، تا حدی که با وارد کردن کد شناسه در سایت انجمن تمام اطلاعات محصول ارگانیک قابل دسترس است.وی تاکید کرد: اگر فروشنده‌ای ادعا کرد که محصول او ارگانیک است، باید یکی از نمادهای استاندارد ارگانیک را روی محصول خود داشته باشد.رئیس انجمن ارگانیک ایران با هشدار نسبت به شیوع سرطان در کشور، خاطرنشان کرد: همچنین بیماری‌های ناشناخته‌ای مانند آلزایمر، اوتیسم و... به دلیل استفاده از مواد غذایی نامناسب رخ می‌دهد که مصرف بیش از حدسموم و کود شیمیایی می‌تواند بی‌تاثیر نباشد و در نتیجه توسعه کشت و مصرف محصولات ارگانیک تا حد زیادی به‌جای آنکه برایدرمان هزینه کنیم، می‌تواند در کاهش بار بیماری‌ها و زندگی سالم موثر باشد. وی در توضیح بیشتر این موضوع گفت:‌ در تولید محصولات ارگانیک از هیچ‌گونه کود و سم شیمیایی استفاده نمی‌شود و تنها از سموم و کودهای زیستی (بایو) یا به مفهوم دیگر سازگار با محیط‌زیست استفاده می‌شود.نورانی همچنین از تشکیل تعاونی عرضه محصولات ارگانیک خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۶۷ فروشگاه و ۲۵ غرفه با همکاری سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهرداری تهران محصولات ارگانیک را عرضه می‌کنند که بر آنها نظارت ویژه‌ای داریم.

Share نسخه مخصوص چاپ
پیمان رازداری

بعنوان بخشي از قرارداد کلیه همکاران شرکت آذرستاويز ضمن اعلام استقلال کامل، تعهد خود را نسبت به موارد زير اعلام مي دارند:

1. در خصوص موارد زير رازداري کامل را رعايت و موضوع را محرمانه تلقي مي نمايم :

  • الف: هر وظيفه اي که از طرف شرکت آذرستاويز بعهده من واگذار مي شود.
  • ب: کليه اطلاعات مربوط به شرکت آذرستاويز
  • ج: تمام موارد مربوط به مشتريان شرکت آذرستاويز
  • د: موضوعات مربوط به اشخاص ثالث

در اين موارد به هر گونه اطلاعاتي که دست يابم در اختيار اشخاص حقيقي و حقوقي ديگر (به استثناي اشخاص مرتبط با شرکت آذرستاويز که در انجام وظايف خود ملزم به اطلاع رساني به آنها شده ام) قرار نخواهم داد مگر اينکه مجوز کتبي لازم را از شرکت آذرستاويز کسب نموده باشم.

2. بدون رضايت کتبي شرکت آذرستاويز هيچگونه اوراق مربوط به آن يا مشتريان آن و يا اشخاص ثالث را به خارج از محل کار انتقال نخواهم داد مگر در مواردي که جهت انجام وظايف محوله نياز باشد که در آن صورت پس از خاتمه کار کليه مدارکي را که در اختيار داشته باشم عودت خواهم داد.

3. بدون رضايت کتبي شرکت آذرستاويز هيچگونه اطلاعات مربوط به سيستم ها، روشها، فرآيندها، فکرها، مشخصه ها، داده ها، دانش، نقشه ها، وقايع، ارقام، يا هر گونه اطلاعات ديگر را به هر نحو که در اجراي وظايف خود به آنها دست يافته باشم در اختيار مشتريان يا اشخاص ثالث قرار نخواهم داد مگر اينکه مورد جنبه عام داشته باشد و در همه حال موارد محرمانه را نگاه خواهم داشت و همواره اقدامات مقتضي معمول خواهم داشت تا اطمينان حاصل نمايم که چنين مواردي توسط ديگر کارکنان شرکت آذرستاويز نيز فاش نمي شود.

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟