fa-IR   English (United States)
قوانین و استاندار ها
اخبار و مقالات
کد مطلب : 141  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 5881   |   تاریخ درج: چهارشنبه, خرداد 17, 1396   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر محتوا

 

آینده ما توسعه خودروهای برقی هیبرید و سلول سوختی است

مصاحبه تاکاهیرو هاچیگو، مدیر عامل هوندا
تولید «خودروی جهانی» شعاری است که در دستور کار هوندا قرار گرفته است – و این شعار در سیویک ۲۰۱۷ بیش از همه خود را نشان می‌دهد که در حال حاضر چه در ایالات متحده آمریکا فروخته شود، چه در اروپا یا بازارهای آسیایی اساسا یک محصول است.

 


به گزارش اخبار خودرو ،دومین سالگرد انتصاب مدیر عامل شرکت هوندا ، تاکاهیرو‌هاچیگو فرصت خوبی بود برای آنکه از طرح این شرکت برای رسیدن به موقعیتی که شرکت او به قطب فناوری خودرو بدل شود، پرده بردارد. این مدیرعامل چالش‌های بزرگی پیش رو دارد. هوندا در هر دو بازار آسیا و اروپا تحت فشار است. او معتقد است که یک نقشه کارآمد در تولید کالای نقش محور در بهبود بهره‌وری خواهد داشت. تولید «خودروی جهانی» شعاری است که در دستور کار هوندا قرار گرفته است – و این شعار در سیویک ۲۰۱۷ بیش از همه خود را نشان می‌دهد که در حال حاضر چه در ایالات متحده آمریکا فروخته شود، چه در اروپا یا بازارهای آسیایی اساسا یک محصول است.
هنگامی که هاچیگو با این اتهام روبه‌رو می‌شود که خیلی طول می‌کشد مدل‌های جدید اتومبیل او در یک بازار با بازار دیگری منطبق شوند، می‌گوید: « دوست داریم که مدل‌های جهانی خودمان را در سریع‌ترین زمان ممکن به بازار بفرستیم اما مدل‌هایی که تقاضای بالایی برای آنها وجود دارد، برای ما مشکل آفرین هستند مدام تلاش می‌کنیم زمان رسیدن این خودروها به بازارکوتاه شود.»

خداحافظی با دیزل؛ سلام به برقی‌های بیشتر
در صدر فهرست او برنامه‌ای برای رسیدن به سطح ۴ خودمختاری خودروها تا سال ۲۰۲۵ وجود دارد- و تا این زمان حداقل ۶۶ درصد از خودروهای فروشی این شرکت در اروپا کم‌وبیش برقی خواهد شد. او این هدف را در سطح جهانی هم دنبال می‌کند اما تحقق کامل آن تا ۲۰۳۰ به طول خواهد انجامید.
اگر می‌خواهید بدانید دیزل در این طرح چه جایگاهی دارد، سکوت هاچیگو و طفره رفتن او از بحث در این مورد به قدر کافی گویاست. بالاخره می‌گوید: « همان‌طور که در حال حاضر انجین‌های دیزل داریم، دوست داریم که بعد هم داشته باشیم».
اما اولویت‌ها واقعیت را می‌گویند. «در اروپا خودروهای برقی نیز تولید می‌کنیم. اهداف مشخص و پابرجایی برای خود تعیین کرده‌ایم و آینده برای ما عبارت است از توسعه خودروهای برقی، هیبریدو سلول سوختی».
چه نوع خودروی برقی؟
هوندا در حال حاضر کلاریتی را به شکل PHEV،  EV و سلول سوختی تولید می‌کند، اما آیا این به آن معنی است که سعی دارد هیچ امکانی را از دست ندهد؟ حتما همین‌طور است. تحولات در این حوزه با سرعت سرگیجه‌آوری اتفاق می‌افتد و چین اولین EV خود را در سال آینده به بازار می‌فرستد.
هاچیگو‌سان می‌گوید: « این استراتژی پلت فرم است. مدل ۲۰۱۸چینی روی یک پلت فرم قراردادی، اما خودروهای برقی در همه‌جای دنیا قرار است پلت فرم قراردادی خود را داشته باشند».
هنگامی که از او می‌پرسیم به ‌نظرش ‌کدام یک از سه سیستم برقی هوندا در نهایت غالب خواهد شد، هاچیگو می‌خندد: «چه سوال سختی است. هدف ما برای سال ۲۰۳۰ دو سوم از کل پیشرانه‌های برقی در سراسر جهان است. از این مقدار، ۵۰ درصد هیبرید یا PHEV خواهد بود».
بعد بیشتر وارد جزئیات می‌شود و می‌گوید که از کل این میزان در سطح جهانی ۱۵درصد ZEV خواهد بود که شامل BEV و خودروهای سلول سوختی می‌شود. جالب اینجاست که او پیش‌بینی می‌کند مهم‌ترین مدل هوندا و بنابراین پرفروش‌ترین آنها، از نوع هیبرید پلاگین خواهد بود و تصریح می‌کند « مدل عمده ما در سال۲۰۳۰ از نوع PHEV خواهد بود. ما در این جهت حرکت می‌کنیم».

آیا هوندا می‌تواند به تنهایی حرکت کند؟
وقتی از او می‌پرسیم که آیا هوندا به شریک نیاز دارد یا قصد ادغام با تولیدکننده‌های دیگر را دارد، هاچیگو‌سان خیلی ساده می‌خندد و می‌گوید:« این در برنامه‌های ما نیست. یک اتحاد بزرگ با تولیدکنندگان دیگر در نظر نداریم. اما اگر امکانی برای اتحاد فنی یا تجاری وجود داشته باشد، ما برای چنین فرصت‌هایی پذیرا هستیم».
به‌نظر می‌رسد راه پیش روی هوندا همکاری با دیگر تولیدکنندگان خودرو باشد. برای تولید خودروهای برقی و خودران‌ها قطعا چنین نیازی وجود دارد. او می گوید: « در حال حاضر مشغول برنامه‌ریزی یک سرمایه گذاری مشترک با جنرال موتورز برای تولید پیل سوختی و به دنبال این موضوع هستیم
که نمونه‌های دیگری از این نوع همکاری را نیز داشته باشیم».
فقط تولیدکنندگان خودرو نیستند که هوندا به فکر همکاری با آنهاست و می‌گوید: « به عنوان مثال، طرح‌هایی برای ایجاد یک جوینت ونچر با هیتاچی برای تولید موتورهای برقی داریم. همچنین با وایمو روی خودروهای خودمختار کار می‌کنیم».

این همه هزینه … هوندا از کجا می‌آورد؟
هاچیگو می‌گوید: « فناوری برقی که ما برای خودروهای هیبرید خودمان به‌وجود آورده‌ایم خیلی باارزش و رقابتی است. باور دارم PHEV ما می‌تواند بسط فناوری‌های موجود فعلی ما باشد و بنابراین مقرون به صرف خواهد بود. کلید ایجاد این تکنولوژی در سخت افزار کنترل است؛ موثرترین راه برای کنترل موتور و استفاده ازباتری».
در این جاست که هاچیگو‌سان دوباره اشاره می‌کند که می‌خواهد هوندا با دیگر تولیدکنندگان خودرو همکاری داشته باشد. هزینه این کار بالاست و فقط برای هوندا بالا نیست، برای همه بالاست. وقتی نظر می‌دهیم که اگر هوندا می‌خواهد چهره مطلوب‌تری از خود بسازد، لازم است اتومبیل‌های اسپرت جدید با معماری خودروهای برقی پدید آورد که خواهان زیاد دارد. او می‌گوید: « نظری ندارم. ما NSX  و تیپ R را داریم. هیچ حرفی برای اضافه کردن به آن ندارم».

Share نسخه مخصوص چاپ
استاندارد های خودرو

شماره

عنوان

شماره استاندارد ملی

شماره

عنوان

شماره استاندارد ملی

۱ تراز صدا ISIRI ۴۲۴۳ ۳۰ مخازن سوخت مايع و حفاظ عرضی زير شاسی عقب خودرو ISIRI ۶۴۸۰
۲ سيستم ترمز ISIRI ۶۷۴۲ ۳۱ حفاظت در مقابل رفتار فرمان هنگام برخورد ISIRI ۴۱۶۴
۳ نيروی کنترل فرمان ISIRI ۳۹۱۷ ۳۲ ستحکام صندلی و نگهدارنده های آن ISIRI ۶۵۰۳
۴ محدود کننده های سرعت ISIRI ۶۴۸۴ ۳۳ کيه گاه های کمر يند ايمنی ISIRI ۴۰۱۷
۵ تجهيزات سرعت سنج ISIRI ۶۴۸۱ ۳۴ کمر بند ايمنی ISIRI   ۷۷۹
۶ وسايل هشدار دهنده شنيداری ISIRI ۶۴۸۲ ۳۵ پشت سری صندلی ISIRI ۶۵۰۶
۷ تجهيزات ثبت جاده ای ISIRI ۶۴۸۵ ۳۶ حفاظ های جانبی ISIRI ۶۶۷۱
۸ هدايت پذيری ISIRI ۶۴۸۷ ۳۷ برخورد از روبرو ISIRI ۶۶۵۲
۹ آلايندگی         ISIRI ۳۸ برخورد جانبی ISIRI ۴۲۳۹
۱۰ دوده موتور ديزل ISIRI ۶۶۷۳ ۳۹ قفل و لولا ISIRI ۶۷۷۳
۱۱ آلايندگی موتور ديزل         ISIRI ۴۰ خروجی های اضطراری اتوبوسها ISIRI ۴۱۶۰
۱۲ آلايندگی  CO۲و مصرف سوخت ISIRI ۴۲۴۱ ۴۱ قابليت اشتعال زايی ISIRI ۶۶۲۵
۱۳ توان موتور ISIRI ۶۴۸۳ ۴۲ حمل کالاهای خطرناک ISIRI ۶۷۴۱
۱۴ تداخل امواج  راديويی (سازگاری الکترومغناطيسی ) ISIRI ۶۵۰۲ ۴۳ موقعيت پلاک عقب ISIRI ۶۴۹۱
۱۵ شناسايی کنترلها، خبر دهنده ها و نشانگر ها ISIRI ۶۴۹۳ ۴۴ نصب تزيينات داخلی ISIRI ۶۷۷۲
۱۶ برفک زدا / مه زدا ISIRI ۴۱۵۹ ۴۵ برجستگيهای بيرونی ISIRI ۶۶۲۲
۱۷ رف پاک کن و شيشه شوی ISIRI ۶۶۸۳ ۴۶ برجستگيهای بيرونی کابين ISIRI ۶۶۲۴
۱۸ آينه های ديد عقب ISIRI ۶۴۹۷ ۴۷ پلاکهای شناسايی ISIRI ۶۴۸۹
۱۹ ديد جلو ISIRI ۶۶۷۰ ۴۸ حفاظ چرخ ISIRI ۶۴۸۶
۲۰ نصب وسايل روشنايی و علامت دهنده های نوری ISIRI ۶۴۷۹ ۴۹ سيستمهای ممانعت از پاشش ISIRI ۶۵۰۱
۲۱ شب نما ISIRI ۶۴۹۴ ۵۰ تاير ها ISIRI ۱۰۹۳
۲۲ چراغهای نشانگر ISIRI ۶۶۵۱ ۵۱ جرم و ابعاد خودروها سواری ISIRI ۶۵۰۰
۲۳ چراغهای راهنما ISIRI ۶۵۰۵ ۵۲ جرم و ابعاد خودروها و تريلر ISIRI ۶۴۹۹
۲۴ جراغ پلاک عقب ISIRI ۶۴۹۵ ۵۳ کوپلينگ ISIRI ۳۴۷۸
۲۵ جراغ جلو ISIRI ۶۶۷۲ ۵۴ قلابهای بکسل ISIRI ۶۴۹۰
۲۶ چراغ مه شکن جلو ISIRI ۶۴۸۸ ۵۵ دستگاههای ضد سرقت ISIRI ۶۶۲۳
۲۷ چراغ مه شکن عقب ISIRI ۶۵۰۴ ۵۶ تاييد نوع وسايل نقليه موتوري و تريلرهاي آنها ISIRI ۶۹۲۴
۲۸ چراغ دنده عقب ISIRI ۶۴۹۲ ۵۷ مصرف سوخت خودروهای ديزلی ISIRI ۸۳۶۱
۲۹ شيشه ايمنی ISIRI   ۷۰۹ ۵۸ خودروهای گاز سوز ISIRI ۷۵۹۸
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟