fa-IR   English (United States)
قوانین و استاندار ها
اخبار و مقالات
کد مطلب : 231  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 221   |   تاریخ درج: سه شنبه, بهمن 24, 1396   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر پشتیبانی پورتال

 

تولید کدام خودروهای غیراستاندارد متوقف شد؟

نتایج فاز اول اولتیماتوم به خودروسازان


دنیای اقتصادنتایج فاز نخست توقف تولید خودروهای غیراستاندارد اعلام شد. براساس اعلام مسوولان استاندارد کشور، در فاز اول اجرای استانداردهای ۸۵گانه که از ابتدای دی ماه سال‌جاری اجرایی شد، ۲۵ خودرو با توقف خط‌تولید مواجه شدند. ارزیابی‌های صورت‌گرفته حکایت از آن دارد که تیغ اجرای فاز اول توقف تولید خودروهایی که نتوانسته‌اند استانداردهای جدید را پاس کنند، بیش از همه دامان چینی‌ها را گرفته است.

با این حال رئیس سازمان ملی استاندارد ایران این نکته را مدنظر قرار داده که توقف صورت گرفته نه‌تنها به استاندارد و کیفیت برخی خودروها مربوط می‌شده، بلکه به بی‌توجهی برخی خودروسازان نسبت به قوانین و مقررات نیز ارتباط داشته و روند توقف خط تولید خودروهایی که استانداردهای ۸۵‌گانه را رعایت نکنند، ادامه خواهد داشت. براساس استانداردهای ۸۵گانه، خودروسازان تا ابتدای دی ماه امسال باید ۶۱ مورد استاندارد خودرویی را اجرایی می‌کردند. پس از خوان اول تا ابتدای تیر ماه سال ۱۳۹۷ دو مورد به ۶۱ استاندارد قبلی اضافه می‌شود و در نهایت با اضافه شدن ۲۲ مورد استاندارد خودرویی دیگر تا دی ماه سال آینده تعداد استانداردهای اجباری خودروهای سواری به ۸۵ مورد افزایش خواهد یافت. پیش‌بینی سه دوره زمانی برای رسیدن به استانداردهای ۸۵گانه در حالی است که برخی از مسوولان سازمان ملی استاندارد ایران معتقدند که عبور از مرحله اول ارتقای استانداردها خودروبه راحتی امکان‌پذیر خواهد بود، اما در خوان دوم و سوم خودروسازان با مشکل مواجه خواهند شد و به این طریق در این دو فاز شاهد حذف خودروهایی خواهیم بود که توان پاس کردن استانداردهای جدید را نداشته باشند. با توجه به استانداردهای جدید و به گفته نیره پیروزبخت به‌طور حتم با در نظر گرفتن استانداردهای جدید تعداد دیگری از خودروها با توقف خط تولید روبه‌رو خواهند شد و مطمئنا خودروسازان برنامه‌هایی را در این‌خصوص پیش‌بینی کرده‌اند؛ به‌طور مثال می‌توان شرکت سایپا را نام برد که در سه سال گذشته تولید پراید را از ۸۰ به ۲۰ درصد کاهش داده که این امر نشان می‌دهد برنامه‌ریزی برای جایگزینی پراید توسط آنها در نظر گرفته شده است. هرچند رئیس سازمان ملی استاندارد این نکته را نیز مدنظر قرار داد که مقاومت‌هایی در مقابل اجرای استانداردهای ۸۵ گانه در مورد خودروهای چینی در ابتدای امر صورت گرفت؛ اما بعد از ۲ روز مذاکرات سخت با چینی‌ها، بالاخره این موضوع که چینی‌ها نیز باید به استانداردهای ۸۵ گانه پایبند باشند، مصوب شد.

وی برخی شایعات درخصوص اینکه خودروهایی نظیر بنز نیز نمی‌توانند این استانداردهای ۸۵ گانه را پاس کنند، رد کرد و با اشاره به سفر اخیر خود به آلمان، اظهار کرد: برخی خودروسازان آلمانی نامه‌های ابلاغی سازمان ملی استاندارد ایران به خودروسازان و واردکنندگان داخلی را ترجمه کرده و این استانداردها را گوشزد کرده‌اند. به گفته پیروزبخت این نکته را باید مدنظر قرار داد که استانداردهای ۸۵ گانه یاد شده مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپاست و در شورای‌عالی استاندارد و شورای سیاست‌گذاری خودرو به تصویب رسیده است. وی در مورد اینکه آیا خودروسازان موافق اجرای طرح مذکور بوده‌اند یا خیر؟ اظهار کرد: همه خودروسازان در جلسه سیاست‌گذاری خودرو حضور داشتند و تنها یک خودروساز مخالفت خود را با این طرح اعلام کرد. این جلسه با حضور کلیه خودروسازان، نمایندگان انجمن مربوطه و حضور وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. به گفته رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، راهنمایی و رانندگی نیز بدون تاییدیه سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان حفاظت محیط زیست، خودروها را شماره‌گذاری نخواهد کرد.

اجرای فاز نخست استانداردهای جدید اجباری خودرو از روز نخست دی ماه ۱۳۹۶، تولید و واردات برخی از خودروهای غیراستاندارد را از دستور کار خودروسازان خارج کرد. در فاز نخست خودروهای MVM ۳۱۵ سدان، MVM ۵۵۰، تیگو ۵، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ دوگانه‌سوز، سایپا ۱۴۱ بنزینی و دوگانه سوز، آریو ۱۵۰۰ سی‌سی، پژو پارس با موتور XUM، وانت تک‌کابین و دوکابین مزدا و کارا ۱۷۰۰(بنزینی و دوگانه سوز)، آسا B ۵۰F، لیفان ۶۲۰، لیفان X۵۰، لیفان X۶۰، جک J۵، هیوندای i۱۰ و برخی از خودروهای سنگین جاده‌ای از دستور کار خودروسازان خارج شد.

آخرین وضعیت استاندارد بنزین

نتایج جدیدترین آزمون کیفی بنزین یکی دیگر از مواردی است که رئیس سازمان ملی استاندارد در نشست خبری به آن پرداخت و گفت: دو نمونه‌برداری که از بنزین تهران صورت گرفته نشان می‌داد، میزان گوگرد در حد استاندارد نبوده است؛ به‌طوری که گوگرد تهران در ارزیابی‌ها عدد ۶۰ ppm را نشان می‌داد، در حالی که طبق استاندارد این رقم باید ۵۰ باشد؛ البته این نکته را نیز باید مدنظر قرار داد که رقم گوگرد نسبت به سال گذشته بهتر شده است.

پیروزبخت با بیان اینکه در تهران یک مورد مردودی گوگرد در بنزین تولید شده توسط پالایشگاه شازند اراک داشته‌ایم که برطرف شده است، گفت: بنزین یورو ۴ و یورو ۵ پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس منطبق با استانداردها بوده است. وی همچنین با اشاره به کنترل بنزین‌های وارداتی در آزمایشگاه مرجع بندرعباس، تاکید کرد: از ۳۷ مورد نمونه‌گیری انجام شده، ۹ مورد مردود اعلام و مرجوع شده است؛ هرچند در موضوع بنزین، مهم بنزین توزیعی است و بنزین‌های وارداتی با بنزین‌های تولیدی داخل اختلاط می‌یابند. به گفته پیروزبخت، قرار بود امسال نمونه‌برداری بنزین از ۸ کلان شهر به ۱۷ کلان‌شهر افزایش یابد که تا به حال ۵۰ مورد نمونه‌برداری از بنزین صورت گرفته و طی روزهای آینده نیز حدود ۹۲ نمونه‌برداری در کشور صورت خواهد گرفت.

پیروزبخت در مورد کنترل کیفی گازوئیل نیز گفت: استاندارد گازوئیل هنوز اجرایی نشده که امیدواریم وزارت نفت هرچه زودتر در این زمینه برنامه‌ریزی کند تا گازوئیل نیز استاندارد شود، زیرا بخشی از آلودگی هوا مربوط به کیفیت گازوئیل است. به گفته این مقام مسوول، نتایج به عمل آمده از ۵۰ نمونه یاد شده حاکی از این است که عدد اکتان بنزین حدود ۹۰ است که زیر حد استاندارد است، اما فاکتورهای نگران‌کننده‌ای نظیر بنزن و آروماتیک‌ها بهبود یافته است. پیروزبخت در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا چاره‌اندیشی جهت کاهش آلایندگی موتورسیکلت‌ها و رعایت استانداردها در مورد این ردیف از وسایل نقلیه همچون خودروها صورت گرفته است یا خیر، اظهار کرد: بنابر تمهیداتی که صورت گرفته تعداد استانداردهای مربوط به موتورسیکلت‌ها از ابتدای سال آینده به ۲۵ مورد افزایش می‌یابد و این در حالی است که استانداردهای مربوط تاکنون ۱۷ مورد بوده‌ است. به گفته رئیس سازمان ملی استاندارد، میزان آلایندگی موتورسیکلت‌ها سه تا چهار برابر خودروهاست و باید به سمتی حرکت کنیم که علاوه بر موتورسیکلت‌های انژکتوری از موتورسیکلت برقی استفاده شود.

استاندارد تنها مرجع اعطای نشان حلال

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه همچنین به قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد که در راستای یکپارچگی نظام استاندارد صورت گرفته اشاره کرد و افزود: براساس این قانون ٢٥ وظیفه و ماموریت برای این سازمان در نظر گرفته شده که مهم‌ترین وظیفه پیش‌بینی شده برای این سازمان رویکرد نوین استانداردسازی است. به گفته پیروزبخت، در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد صراحتا اعلام شده فهرست کالا و تجهیزات پزشکی و استاندارد آنها به موجب آیین‌نامه‌ای خواهد بود که توسط سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تصویب هیات وزیران می‌رسد که در این راستا در حال هماهنگی با وزارت بهداشت هستیم تا آن را به هیات دولت ارسال کنیم. از سوی دیگر سازمان ملی استاندارد ایران تنها مرجع اعطای نشان حلال به کلیه کالاها و خدمات اعم از صادراتی و وارداتی خواهد بود.

استاندارد آسانسورها

پیروزبخت به بازرسی آسانسورهای دستگاه‌های دولتی و بیمارستان‌ها از ۲ سال پیش اشاره کرد و افزود: امروز شاهدیم بازرسی دوره‌ای آسانسورها به‌تدریج در حال فرهنگ شدن است. وی بیان کرد: پس از ساختمان‌های تجاری، عمومی و دولتی، بازرسی دوره‌ای منازل و آپارتمان‌های مسکونی نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. این مقام مسوول همچنین با اجباری برشمردن استاندارد وسایل شهربازی‌ها و تله‌کابین‌ها، از کنترل این اسباب در همه جای کشور و حتی ورود استانداری‌ها با ابلاغیه‌ها و بخشنامه‌ها به این موضوع خبر داد.

Share نسخه مخصوص چاپ
استاندارد های خودرو

شماره

عنوان

شماره استاندارد ملی

شماره

عنوان

شماره استاندارد ملی

1 تراز صدا ISIRI 4243 30 مخازن سوخت مايع و حفاظ عرضی زير شاسی عقب خودرو ISIRI 6480
2 سيستم ترمز ISIRI 6742 31 حفاظت در مقابل رفتار فرمان هنگام برخورد ISIRI 4164
3 نيروی کنترل فرمان ISIRI 3917 32 ستحکام صندلی و نگهدارنده های آن ISIRI 6503
4 محدود کننده های سرعت ISIRI 6484 33 کيه گاه های کمر يند ايمنی ISIRI 4017
5 تجهيزات سرعت سنج ISIRI 6481 34 کمر بند ايمنی ISIRI   779
6 وسايل هشدار دهنده شنيداری ISIRI 6482 35 پشت سری صندلی ISIRI 6506
7 تجهيزات ثبت جاده ای ISIRI 6485 36 حفاظ های جانبی ISIRI 6671
8 هدايت پذيری ISIRI 6487 37 برخورد از روبرو ISIRI 6652
9 آلايندگی         ISIRI 38 برخورد جانبی ISIRI 4239
10 دوده موتور ديزل ISIRI 6673 39 قفل و لولا ISIRI 6773
11 آلايندگی موتور ديزل         ISIRI 40 خروجی های اضطراری اتوبوسها ISIRI 4160
12 آلايندگی  CO2و مصرف سوخت ISIRI 4241 41 قابليت اشتعال زايی ISIRI 6625
13 توان موتور ISIRI 6483 42 حمل کالاهای خطرناک ISIRI 6741
14 تداخل امواج  راديويی (سازگاری الکترومغناطيسی ) ISIRI 6502 43 موقعيت پلاک عقب ISIRI 6491
15 شناسايی کنترلها، خبر دهنده ها و نشانگر ها ISIRI 6493 44 نصب تزيينات داخلی ISIRI 6772
16 برفک زدا / مه زدا ISIRI 4159 45 برجستگيهای بيرونی ISIRI 6622
17 رف پاک کن و شيشه شوی ISIRI 6683 46 برجستگيهای بيرونی کابين ISIRI 6624
18 آينه های ديد عقب ISIRI 6497 47 پلاکهای شناسايی ISIRI 6489
19 ديد جلو ISIRI 6670 48 حفاظ چرخ ISIRI 6486
20 نصب وسايل روشنايی و علامت دهنده های نوری ISIRI 6479 49 سيستمهای ممانعت از پاشش ISIRI 6501
21 شب نما ISIRI 6494 50 تاير ها ISIRI 1093
22 چراغهای نشانگر ISIRI 6651 51 جرم و ابعاد خودروها سواری ISIRI 6500
23 چراغهای راهنما ISIRI 6505 52 جرم و ابعاد خودروها و تريلر ISIRI 6499
24 جراغ پلاک عقب ISIRI 6495 53 کوپلينگ ISIRI 3478
25 جراغ جلو ISIRI 6672 54 قلابهای بکسل ISIRI 6490
26 چراغ مه شکن جلو ISIRI 6488 55 دستگاههای ضد سرقت ISIRI 6623
27 چراغ مه شکن عقب ISIRI 6504 56 تاييد نوع وسايل نقليه موتوري و تريلرهاي آنها ISIRI 6924
28 چراغ دنده عقب ISIRI 6492 57 مصرف سوخت خودروهای ديزلی ISIRI 8361
29 شيشه ايمنی ISIRI   709 58 خودروهای گاز سوز ISIRI 7598

 

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟