fa-IR   English (United States)
قوانین و استاندار ها
اخبار و مقالات
کد مطلب : 285  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 2334   |   تاریخ درج: يکشنبه, مرداد 14, 1397   |   ساعت: 09:16 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر محتوا

 

ايجاد نظام ثبت سفارش در مناطق آزاد


گروه بنگاه ها : از هفته آينده نظام ثبت سفارش باتوجه به مقتضيات، در مناطق آزاد ايجاد مي شود تا شاهد کمترين مشکل بر سر راه سرمايه گذاران و فعالان اقتصادي باشيم.به گزارش «دنياي اقتصاد» دبير شوراي عالي مناطق آزاد کشور در همايش ملي رونمايي از فرصت هاي سرمايه گذاري منطقه آزاد ماکو با اعلام اين مطلب گفت: سرمايه گذار و سرمايه گذاري براي کشور داراي اهميت استراتژيک است و صرفا در شرايط سخت نبايد به دنبال مخاطبان خاص و سرمايه گذار باشيم.به گفته مرتضي بانک، هيچ سرمايه گذاري انجام نمي شود مگر آنکه بهره برداري از آن صورت بگيرد، براين اساس فراهم کردن سودآوري براي سرمايه گذار يک عنصر بديهي است که بايد آن را تضمين کنيم تا حس ناامني به سرمايه گذار منتقل نشود.
    دبير شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي کشور ادامه داد: در حال حاضر ۱۴۰۰ واحد صنعتي با ايجاد اشتغال ۱۲۸ هزار نفر در مناطق آزاد ايجاد شده است. بانک با اشاره به شرايط تحريمي کشور گفت: تحريم هاي جديد يک واقعيت است و در اين شرايط بايد نگاهمان به سمت حمايت از سرمايه و سرمايه گذار معطوف شود و بسته هاي سياستي دولت در همين راستا است.مشاور رئيس جمهوري در مورد اهميت ايجاد بورس بين المللي در مناطق آزاد گفت: با توجه به نياز ضروري به مبادلات مالي بين المللي تصميم گرفته شد که ايجاد بورس بين الملل در مناطق آزاد مطرح شود که به عنوان بورس پنجم کشور خواهد بود و در شوراي عالي بورس تصويب و مقررات اوليه براي سرمايه گذاري ايجاد شده است تا سرمايه گذاري مشترک داخلي و خارجي صورت بگيرد.
    اميدواريم در سه يا چهار ماه آينده فعاليت رسمي آن اغاز شود. در اين همايش مديرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: رويکرد جديد سازمان منطقه آزاد ماکو شناسايي محورهاي توسعه و برنامه ريزي براي توسعه پايدار و تسهيل ارائه خدمات به سرمايه گذاران بوده و با همين رويکرد حداقل زمان ثبت شرکت در منطقه به يک روز کاهش يافته است.غلامرضا سليماني فعاليت بين المللي فرودگاه ماکو و انجام پروازهاي خارجي از اين پايانه هوايي را مورد تاکيد قرار داد و بيان کرد: سازمان منطقه آزاد ماکو در تلاش براي تسهيل حضور سرمايه گذاران خارجي در اين منطقه است. وي همچنين به پيگيري اتصال منطقه آزاد ماکو به شبکه ريلي کشور از طريق تبريز اشاره کرد و ادامه داد: اين شبکه ريلي از طريق منطقه آزاد ارس به شبکه ريلي کشور و از سمت چشمه ثريا به ترکيه وصل مي شود.در همين حال معاون اقتصادي وتوسعه زيربنايي استانداري آذربايجان غربي نيز در اين همايش ملي گفت: اين منطقه با توجه به موقعيت ممتاز جغرافيايي بايد به قطب توليد و صادرات کالا و تامين خدمات کشور تبديل شود و تحقق آن نيازمند جذب سرمايه گذاري است.رضا حسيني با اشاره به هزينه يک هزار و ۵۰۰ ميليارد توماني تامين زيرساخت هاي لازم در حوزه آب و خاک اين منطقه، ادامه داد: اين ميزان اعتبار با هدف توسعه کشاورزي مدرن در منطقه تامين مي شود. وي با اعلام حمايت مسوولان استان و استانداري آذربايجان غربي از سرمايه گذاران در تمامي بخش ها، افزود: بهبود فضاي کسب و کار و تسهيل تجارت مرزي از مهم ترين اقداماتي است که براي حمايت از سرمايه گذاران در استان در دست اجراست.
    از سوي ديگر مديرعامل سازمان شهرک هاي صنعتي و صنايع کوچک در همايش رونمايي از فرصت هاي سرمايه گذاري منطقه آزاد ماکو با اشاره به اهميت صنايع خرد و متوسط گفت: يکي از استراتژي هاي ما حمايت از صنايع کوچک و متوسط است و رئيس جمهوري نيز در فرمايشات خود به اين موضوع اشاراتي داشته اند؛ اقدامات ما و مناطق آزاد هم در اين راستا است، زيرا مناطق آزاد مي تواند بخشي از مشکلات اقتصادي ناشي از تحريم ها را برطرف کندکه البته اين در گرو عملکرد آگاهانه و با برنامه است. صادق نجفي ادامه داد: در کنار سرمايه گذاري هاي صورت گرفته در ماکو، در نظر داريم تا شهرک لجستيکي براي فراهم کردن امکانات اتصال به شبکه ريلي، دريايي و جاده اي را در بهترين نقطه ايجاد کنيم و اگر بتوانيم نزديک به ۱۴۷ واحد را در شهرک صنعتي ماکو راه اندازي کنيم تقريبا بخشي از مشکلات ما حل خواهد شد. اين مقام مسوول تاکيد کرد: يکي از بخش هاي مورد تاکيد پوشاک است که در منطقه ظرفيت بالايي نيز دارد. البته اين بخش در مقايسه با ترکيه و چين رقم مناسبي براي کشور ۸۰ ميليوني نيست اما وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز براساس تبصره ۶ قانون بودجه ۹۷ حمايت خود را از آن اعلام کرده است. نخستين همايش رونمايي از فرصت هاي سرمايه گذاري منطقه آزاد ماکو با حضور ۲۰۰ سرمايه گذار و با هدف معرفي ۱۶۰ فرصت سرمايه گذاري در بخش هاي لجستيک، صنعتي، معدني، کشاورزي و گردشگري به مدت دو روز در اين منطقه برگزار شد.

 

Share نسخه مخصوص چاپ
استاندارد های خودرو

شماره

عنوان

شماره استاندارد ملی

شماره

عنوان

شماره استاندارد ملی

۱ تراز صدا ISIRI ۴۲۴۳ ۳۰ مخازن سوخت مايع و حفاظ عرضی زير شاسی عقب خودرو ISIRI ۶۴۸۰
۲ سيستم ترمز ISIRI ۶۷۴۲ ۳۱ حفاظت در مقابل رفتار فرمان هنگام برخورد ISIRI ۴۱۶۴
۳ نيروی کنترل فرمان ISIRI ۳۹۱۷ ۳۲ ستحکام صندلی و نگهدارنده های آن ISIRI ۶۵۰۳
۴ محدود کننده های سرعت ISIRI ۶۴۸۴ ۳۳ کيه گاه های کمر يند ايمنی ISIRI ۴۰۱۷
۵ تجهيزات سرعت سنج ISIRI ۶۴۸۱ ۳۴ کمر بند ايمنی ISIRI   ۷۷۹
۶ وسايل هشدار دهنده شنيداری ISIRI ۶۴۸۲ ۳۵ پشت سری صندلی ISIRI ۶۵۰۶
۷ تجهيزات ثبت جاده ای ISIRI ۶۴۸۵ ۳۶ حفاظ های جانبی ISIRI ۶۶۷۱
۸ هدايت پذيری ISIRI ۶۴۸۷ ۳۷ برخورد از روبرو ISIRI ۶۶۵۲
۹ آلايندگی         ISIRI ۳۸ برخورد جانبی ISIRI ۴۲۳۹
۱۰ دوده موتور ديزل ISIRI ۶۶۷۳ ۳۹ قفل و لولا ISIRI ۶۷۷۳
۱۱ آلايندگی موتور ديزل         ISIRI ۴۰ خروجی های اضطراری اتوبوسها ISIRI ۴۱۶۰
۱۲ آلايندگی  CO۲و مصرف سوخت ISIRI ۴۲۴۱ ۴۱ قابليت اشتعال زايی ISIRI ۶۶۲۵
۱۳ توان موتور ISIRI ۶۴۸۳ ۴۲ حمل کالاهای خطرناک ISIRI ۶۷۴۱
۱۴ تداخل امواج  راديويی (سازگاری الکترومغناطيسی ) ISIRI ۶۵۰۲ ۴۳ موقعيت پلاک عقب ISIRI ۶۴۹۱
۱۵ شناسايی کنترلها، خبر دهنده ها و نشانگر ها ISIRI ۶۴۹۳ ۴۴ نصب تزيينات داخلی ISIRI ۶۷۷۲
۱۶ برفک زدا / مه زدا ISIRI ۴۱۵۹ ۴۵ برجستگيهای بيرونی ISIRI ۶۶۲۲
۱۷ رف پاک کن و شيشه شوی ISIRI ۶۶۸۳ ۴۶ برجستگيهای بيرونی کابين ISIRI ۶۶۲۴
۱۸ آينه های ديد عقب ISIRI ۶۴۹۷ ۴۷ پلاکهای شناسايی ISIRI ۶۴۸۹
۱۹ ديد جلو ISIRI ۶۶۷۰ ۴۸ حفاظ چرخ ISIRI ۶۴۸۶
۲۰ نصب وسايل روشنايی و علامت دهنده های نوری ISIRI ۶۴۷۹ ۴۹ سيستمهای ممانعت از پاشش ISIRI ۶۵۰۱
۲۱ شب نما ISIRI ۶۴۹۴ ۵۰ تاير ها ISIRI ۱۰۹۳
۲۲ چراغهای نشانگر ISIRI ۶۶۵۱ ۵۱ جرم و ابعاد خودروها سواری ISIRI ۶۵۰۰
۲۳ چراغهای راهنما ISIRI ۶۵۰۵ ۵۲ جرم و ابعاد خودروها و تريلر ISIRI ۶۴۹۹
۲۴ جراغ پلاک عقب ISIRI ۶۴۹۵ ۵۳ کوپلينگ ISIRI ۳۴۷۸
۲۵ جراغ جلو ISIRI ۶۶۷۲ ۵۴ قلابهای بکسل ISIRI ۶۴۹۰
۲۶ چراغ مه شکن جلو ISIRI ۶۴۸۸ ۵۵ دستگاههای ضد سرقت ISIRI ۶۶۲۳
۲۷ چراغ مه شکن عقب ISIRI ۶۵۰۴ ۵۶ تاييد نوع وسايل نقليه موتوري و تريلرهاي آنها ISIRI ۶۹۲۴
۲۸ چراغ دنده عقب ISIRI ۶۴۹۲ ۵۷ مصرف سوخت خودروهای ديزلی ISIRI ۸۳۶۱
۲۹ شيشه ايمنی ISIRI   ۷۰۹ ۵۸ خودروهای گاز سوز ISIRI ۷۵۹۸
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟