fa-IR   English (United States)
قوانین و استاندار ها
اخبار و مقالات
کد مطلب : 290  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 2531   |   تاریخ درج: دوشنبه, مرداد 22, 1397   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر محتوا

 

خودروهای داخلی مشمول قیمت‌گذاری می‌ماند

رئیس شورای رقابت در گفت‌وگو با همشهری گمانه زنی‌های مطرح برای آزادسازی قیمت‌ خودروهای پر تیراژ داخلی را رد کرد


علی ابراهیمی/  روزنامه نگار

«خودروهای پرتقاضای داخلی به‌دلیل انحصار در تولید و عرضه همچنان مشمول ضوابط قیمت‌گذاری شورای رقابت می‌ماند اما خودروسازان می‌توانند متناسب با افزایش نرخ تورم درخواست‌های جدید افزایش قیمت را به این شورا ارائه کنند
رئیس شورای رقابت در واکنش به مباحث مطرح شده در زمینه خروج شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو، با بیان این مطلب بر ضرورت تداوم تدوین دستورالعمل قیمت‌گذاری این خودروها تأکید کرد

به گزارش همشهری، دیدگاه‌های اخیر مدیران صنعت خودرو، وزارت صنعت و برخی نمایندگان مجلس مبنی بر کنار گذاشتن شورای رقابت از مسیر قیمت‌گذاری خودرو و تلاش برای آزادسازی قیمت خودروهای داخلی با استناد به اصلاحیه سیاست‌های اصل44 قانون اساسی با واکنش رئیس شورای رقابت مواجه شد. به‌تازگی حمیدرضا فولادگر، عضو کمیسیون ویژه خصوصی‌سازی مجلس تأکید کرده بود با تصویب اصلاحیه قانون خصوصی‌سازی و مطابق ماده۵۹ این قانون، شورای رقابت دیگر حق ندارد در بخش‌های اقتصادی مانند خودروسازی به‌صورت مستقیم مقررات‌گذاری کند؛ از این پس قیمت‌گذاری در بازار خودرو معنی ندارد و باید عرضه و تقاضا تعیین‌کننده نرخ خودرو باشد.
احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان نیز در نامه‌ای به وزیر صنعت خواستار آزادسازی قیمت خودروهای داخلی و تعیین قیمت این محصولات براساس نظام عرضه و تقاضا و قیمت‌های حاشیه بازار شده بود. اما دیروز رضا شیوا در گفت‌وگو با خبرنگار همشهری با رد استدلال‌های متولیان صنعت خودرو و برخی نمایندگان مجلس برای آزادسازی قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی اعلام کرد: نظرهای مطرحشده در زمینه ضرورت خروج شورای رقابت از تعیین ضوابط قیمت‌گذاری خودروهای داخلی با استناد به اصلاحیه ماده59 قانون سیاست‌های کلی اصل44 قانون اساسی درست نیست. اگرچه در این ماده شورای رقابت ملزم شده تا با تعریف و تشکیل نهادهای تنظیم‌کننده بخشی، مشخص کند که بازارهای کدام‌یک از این نهادها انحصاری است یا خیر اما آنچه در ارتباط با وظایف شورای رقابت و ضوابط تعیین قیمت کالاهای انحصاری است مربوط به بند 5 ماده 58 این قانون است که هیچ تغییری نکرده است.
رضا شیوا، افزود: در بند مذکور تأکید شده است که تصویب دستورالعمل تنظیم قیمت، مقدار و شرایط دسترسی به بازار کالاها و خدمات انحصاری در هر مورد با رعایت قوانین و مقررات بر عهده شورای رقابت است. بر این اساس ممکن است در کل بازار یک کالا و خدمات مانند خودرو تمرکز شدید و انحصار وجود داشته باشد که این بازار نیازمند تشکیل نهاد تنظیم‌کننده بخشی است. همچنین در همه دنیا اکثر این نهادها مربوط به انحصارهای طبیعی مانند آب، برق، خطوط ریلی، گاز و... است که سرمایه‌گذاری جدید برای آن صرفه اقتصادی ندارد


بی‌معنی بودن نهاد بخشی کالا
رئیس شورای رقابت با بیان اینکه قانونگذار تأکید کرده اگر شورای رقابت تشخیص داد بازار یک کالا و خدمات انحصاری است، می‌تواند برای این بخش نهاد تنظیم‌کننده بخشی تشکیل دهد، افزود: اما ممکن است در یک بازار یک یا 2کالا انحصاری و مشمول ضوابط قیمت‌گذاری باشد؛ مثلا در بازار فولاد از بین چندین محصول تولیدی، شورای رقابت تشخیص داده که تنها بازار ورق‌های کمتر از 5میلی‌متر مشمول ضوابط قیمت‌گذاری شورای رقابت است.
در اینجا شورای رقابت برای یک کالا نهاد تنظیم‌کننده بخشی تشکیل نداده و براساس ماده58 دستورالعمل تنظیم قیمت برای کالای مذکور را تعریف می‌کند. شیوا با بیان اینکه شورای رقابت در بخش خودرو نیز چنین کاری کرده است، افزود: در صنعت خودرو نیز تنها تولید و عرضه خودروهای کوچک و متوسط پرتیراژ کمتر از 45میلیون تومان رقیب نداشته و بقیه خودروهای تولید داخل و وارداتی اینگونه نیست. علاوه بر آن امکان اینکه بازار خودروهای مذکور با تشکیل قطب سوم خودروسازی، ورود بخش خصوصی و... و رشد تولید و عرضه از انحصار خارج شود، بسیار زیاد است.
بر این اساس نیازی به تشکیل نهاد تنظیم‌کننده بخشی خودرو احساس نمی‌شود. شیوا با اشاره به اینکه انحصارهای طبیعی دائمی است اما در کالاها و خدمات انحصاری احتمال غیرانحصاری شدن بازارها خیلی زیاد است، گفت: تشکیل نهاد تنظیم‌کننده بخشی برای انحصارهای طبیعی و براساس نص صریح قانون در صورت تشخیص شورای رقابت است اما وقتی تولید و بازار یک کالا از بین مثلا 50کالای یک بخش انحصاری باشد، نیازی به تشکیل نهاد تنظیم‌کننده بخشی ندارد و باید برای آن دستورالعمل قیمت‌گذاری تدوین کرد.

خودروسازان متناسب با تورم درخواست افزایش قیمت دهند
رئیس شورای رقابت در مورد ادعای ضرورت خروج خودروهای داخلی از شمول دستورالعمل قیمت‌گذاری شورای رقابت با استناد به رشد 3برابری قیمت این خودروها از شرکت‌های خودروسازی تا بازار و ناکارآمدی قیمت‌گذاری شورای رقابت، گفت: هنوز اعتقاد دارم میزان تقاضای خودرو در همان حدی است که اکنون خودروسازان تولید می‌کنند و حتی در برخی موارد عرضه از تقاضا پیشی می‌گیرد اما آنچه باعث شده تا اکنون رشد بی‌رویه قیمت‌ها در حاشیه بازار را شاهد باشیم هجوم تقاضای کاذب به بازار خودرو برای سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش سرمایه یا کسب درآمد بیشتر است و نمی‌توان برای شرایط غیرطبیعی کنونی بازار نسخه جداگانه‌ای پیچید.
رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه خودروسازان معتقدند با افزایش تورم هزینه تمام‌شده تولید خودرو افزایش یافته است، گفت: شورای رقابت مخالف تولید خودرو نیست و خودروسازان می‌توانند درخواست مجدد افزایش قیمت خودرو را متناسب با هزینه تمام‌شده تولید به شورای رقابت ارائه کنند و شورا نیز به‌جای روال یک‌ساله قبلی در مدت 3 تا 6 ماهه، قیمت‌های جدید را تصویب کند اما راهکار این امر خروج خودروهای مذکور از شمول قیمت‌گذاری شورای رقابت نیست و با این کار آهنگ رشد قیمت‌ها در حاشیه بازار به‌مراتب شتاب بیشتری خواهد گرفت.
او با بیان اینکه براساس قانون مرجع تشخیص انحصاری بودن بازار کالا و خدمات و تعیین ضوابط قیمت‌گذاری شورای رقابت است، افزود: با این روند وزارت صنعت، شورای اقتصاد یا هیچ نهاد دیگری قادر به آزادسازی قیمت خودرو نیست و برای کنار گذاشتن شورای رقابت از تعیین دستورالعمل قیمت خودروهای داخلی باید قانون دوباره اصلاح و شورا قانونی از این فرایند خارج شود.

Share نسخه مخصوص چاپ
استاندارد های خودرو

شماره

عنوان

شماره استاندارد ملی

شماره

عنوان

شماره استاندارد ملی

۱ تراز صدا ISIRI ۴۲۴۳ ۳۰ مخازن سوخت مايع و حفاظ عرضی زير شاسی عقب خودرو ISIRI ۶۴۸۰
۲ سيستم ترمز ISIRI ۶۷۴۲ ۳۱ حفاظت در مقابل رفتار فرمان هنگام برخورد ISIRI ۴۱۶۴
۳ نيروی کنترل فرمان ISIRI ۳۹۱۷ ۳۲ ستحکام صندلی و نگهدارنده های آن ISIRI ۶۵۰۳
۴ محدود کننده های سرعت ISIRI ۶۴۸۴ ۳۳ کيه گاه های کمر يند ايمنی ISIRI ۴۰۱۷
۵ تجهيزات سرعت سنج ISIRI ۶۴۸۱ ۳۴ کمر بند ايمنی ISIRI   ۷۷۹
۶ وسايل هشدار دهنده شنيداری ISIRI ۶۴۸۲ ۳۵ پشت سری صندلی ISIRI ۶۵۰۶
۷ تجهيزات ثبت جاده ای ISIRI ۶۴۸۵ ۳۶ حفاظ های جانبی ISIRI ۶۶۷۱
۸ هدايت پذيری ISIRI ۶۴۸۷ ۳۷ برخورد از روبرو ISIRI ۶۶۵۲
۹ آلايندگی         ISIRI ۳۸ برخورد جانبی ISIRI ۴۲۳۹
۱۰ دوده موتور ديزل ISIRI ۶۶۷۳ ۳۹ قفل و لولا ISIRI ۶۷۷۳
۱۱ آلايندگی موتور ديزل         ISIRI ۴۰ خروجی های اضطراری اتوبوسها ISIRI ۴۱۶۰
۱۲ آلايندگی  CO۲و مصرف سوخت ISIRI ۴۲۴۱ ۴۱ قابليت اشتعال زايی ISIRI ۶۶۲۵
۱۳ توان موتور ISIRI ۶۴۸۳ ۴۲ حمل کالاهای خطرناک ISIRI ۶۷۴۱
۱۴ تداخل امواج  راديويی (سازگاری الکترومغناطيسی ) ISIRI ۶۵۰۲ ۴۳ موقعيت پلاک عقب ISIRI ۶۴۹۱
۱۵ شناسايی کنترلها، خبر دهنده ها و نشانگر ها ISIRI ۶۴۹۳ ۴۴ نصب تزيينات داخلی ISIRI ۶۷۷۲
۱۶ برفک زدا / مه زدا ISIRI ۴۱۵۹ ۴۵ برجستگيهای بيرونی ISIRI ۶۶۲۲
۱۷ رف پاک کن و شيشه شوی ISIRI ۶۶۸۳ ۴۶ برجستگيهای بيرونی کابين ISIRI ۶۶۲۴
۱۸ آينه های ديد عقب ISIRI ۶۴۹۷ ۴۷ پلاکهای شناسايی ISIRI ۶۴۸۹
۱۹ ديد جلو ISIRI ۶۶۷۰ ۴۸ حفاظ چرخ ISIRI ۶۴۸۶
۲۰ نصب وسايل روشنايی و علامت دهنده های نوری ISIRI ۶۴۷۹ ۴۹ سيستمهای ممانعت از پاشش ISIRI ۶۵۰۱
۲۱ شب نما ISIRI ۶۴۹۴ ۵۰ تاير ها ISIRI ۱۰۹۳
۲۲ چراغهای نشانگر ISIRI ۶۶۵۱ ۵۱ جرم و ابعاد خودروها سواری ISIRI ۶۵۰۰
۲۳ چراغهای راهنما ISIRI ۶۵۰۵ ۵۲ جرم و ابعاد خودروها و تريلر ISIRI ۶۴۹۹
۲۴ جراغ پلاک عقب ISIRI ۶۴۹۵ ۵۳ کوپلينگ ISIRI ۳۴۷۸
۲۵ جراغ جلو ISIRI ۶۶۷۲ ۵۴ قلابهای بکسل ISIRI ۶۴۹۰
۲۶ چراغ مه شکن جلو ISIRI ۶۴۸۸ ۵۵ دستگاههای ضد سرقت ISIRI ۶۶۲۳
۲۷ چراغ مه شکن عقب ISIRI ۶۵۰۴ ۵۶ تاييد نوع وسايل نقليه موتوري و تريلرهاي آنها ISIRI ۶۹۲۴
۲۸ چراغ دنده عقب ISIRI ۶۴۹۲ ۵۷ مصرف سوخت خودروهای ديزلی ISIRI ۸۳۶۱
۲۹ شيشه ايمنی ISIRI   ۷۰۹ ۵۸ خودروهای گاز سوز ISIRI ۷۵۹۸
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟