fa-IR   English (United States)
قوانین و استاندار ها
اخبار و مقالات
کد مطلب : 376  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1684   |   تاریخ درج: شنبه, آبان 26, 1397   |   ساعت: 03:15 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر پشتیبانی پورتال

 

مقصر جاماندگی در بازار همسایگان

در مراسم روز ملی کیفیت آسیب‌شناسی شد


دنیای اقتصاد : چالش‌های صادراتی به کشورهای همسایه در مراسم روز ملی کیفیت تشریح شد. به اعتقاد برخی از فعالان این بخش کیفیت کالا یکی از شرایط اصلی برای حضور در بازار جهانی محسوب می‌شود عاملی که به یکی از مشکلات ما برای حضور در بازار جهانی بدل شده است. کوچک بودن حجم بخش خصوصی یکی دیگر از دلایلی است که می‌توان از دست دادن بازارهای صادراتی در منطقه را به آن نسبت داد.

در کنار عوامل مذکور پیش از این رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران نیز عدم تطابق استاندارد موجود در کشور با استانداردهای اروپایی را یکی دیگر از دلایل از دست دادن بازارهای صادراتی در منطقه عنوان کرده بود عاملی که موجب شده تا بسیاری از بازارهای صادراتی در منطقه به دلیل استفاده از این استانداردها از بین برود.‌ به اعتقاد متولیان این بخش با اجرای قانونجدید استاندارد تحت نام «قانون تقویت و توسعه استاندارد» بخشی از چالش‌های صادراتی موجود برطرف و به این طریق دسترسی به بازارهای صادراتی کشورهای همسایه تاحدودی تسریع خواهد شد. علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران در این مراسم با اشاره به اینکه کیفیت کالا یکی از شرایط مهم برای حضور در بازارهای جهانی محسوب می‌شود، عنوان کرد: یکی از مشکلات کشور ما حضور کمرنگ در بازار جهانی به خصوص کشورهای همسایه است.  به گفته نایب رئیس مجلس،‌ ترکیه توانسته حضور پررنگی در کشورهای همسایه داشته باشد؛ با این شرایط این سوال مطرح می‌شود که چرا ما نتوانسته‌ایم در کشورهای همسایه حضور پررنگی داشته باشیم؟ من قبول دارم که کیفیت تنها دلیل این چالش محسوب نمی‌شود، اما باید پذیرفت که نکته قابل تاملی است،‌ از سوی دیگر عدم موفقیت ما در صادرات به کشورهای همسایه به کوچک بودن بخش خصوصی باز می‌گردد؛ عواملی که موجب شده تا با وجود موقعیت‌هایی که در سال‌های اخیر برای صادرات به وجود آمد، ما نتوانیم از این موقعیت‌ها استفاده کنیم.  مطهری در ادامه به بازارهای از دست رفته برای صادرات اشاره کرد و افزود: در این خصوص می‌توان به بازار قطر اشاره کرد که با وجود آنکه فرصت خوبی برای صادرکنندگان ما محسوب می‌شد، اما متاسفانه ما این فرصت را از دست دادیم و ترکیه توانست بر این بازار مسلط شود؛روسیه دومین بازاری است که با وجود موقعیت مناسب و تمایل این کشور برای تامین نیاز مایحتاج خود از طریق ایران، نتوانستیم به دلیل عدم آمادگی بخش خصوصی به نیاز این کشور پاسخ دهیم و این بازار را از دست دادیم.     به گفته نایب رئیس مجلس، این مشکل در جای خود باید برطرف شود، چرا که بخشی از اقتصاد کشور در اختیار بخش دولتی، بخشی در اختیار بخش خصوصی و بخشی نیز در اختیار حاکمیت قرار دارد که این امر موجب شده تا سهم بخش خصوصی به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد و باید این چالش را برطرف کرد. مطهری معتقد است، فرق ما با کشورهای پیشرفته به مساله نظارت باز می‌گردد و ما نیز باید این مقوله را در کشور توسعه دهیم.

استاندارد مانع صادرات نیست
رئیس سازمان ملی استاندارد نیز با بیان اینکه استاندارد مانع صادرات نیست، بلکه تسهیل‌کننده صادرات است و مانعی برای ورود کالاهای بی‌کیفیت به کشور است، اظهار کرد: ما راه را برای صادرات باز گذاشته‌‌ایم و با استاندارد کشور مقصد هم می‌شود کالاها را روانه بازار کرد؛ خوشبختانه برای اینکه کالاهای صادراتی ایران به عراق توسط خود ایران کنترل شود، اقدامات خوبی انجام شده که به زودی آن را اعلام خواهیم کرد. پیروزبخت با اشاره به اینکه دولت یا حاکمیت، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بازیگران اصلی کیفیت محسوب می‌شوند، گفت: این سه گروه بازیگران اصلی رسیدن به کیفیت هستند؛ هرچند کیفیت یک تعریف ملموس وشاخص ندارد.  پیروزبخت با اشاره به اینکه دولت با پیوستن به مجامع و کنوانسیون‌های بین‌المللی می‌تواند در امر کیفیت کمک کند، اظهار کرد: البته ممکن است نقش دولت در مواردی آسیب‌زا باشد و آن زمانی است که بنگاه‌های دولتی وارد رقابت با بنگاه‌های بخش خصوصی می‌شوند. وی افزود: مولفه دوم کیفیت جامعه تولیدکنندگان و ارائه‌کنندگان خدمت است که باید به‌عنوان رکن عملیاتی انتظاراتی از این گروه داشته باشیم. پیروزبخت در ادامه به سومین مولفه کیفیت اشاره کرد و گفت:‌ مولفه سوم مصرف‌کنندگان هستند، اما هنوز مصرف‌کننده مطالبه‌‌گر در جامعه نداریم و باید به سمت مطالبه‌گری کیفیت رفت. پیروزبخت افزود: اگر مفاهیم جدیدی که وارد قانون ملی استاندارد شده رعایت شود، به سمت توسعه اقتصادی خواهیم رفت.  رئیس سازمان ملی استاندارد ایران همچنین بر این نکته تاکید کرد که نمی‌توان با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم‌‌ها شرایط اخذ استاندارد را تسهیل کرد. به گفته پیروزبخت، نباید مشکلات اقتصادی تاثیری بر استاندارد و کیفیت داشته باشد و خط قرمز استاندارد را به‌خاطر شرایط تحریم رد کند. خیلی‌ها گفتند که با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها شرایط اخذ استاندارد را تسهیل کنید، ولی باید گفت که ما نمی‌‌توانیم از استاندارد و کیفیت بگذریم.  رئیس انجمن مدیریت کیفیت نیز در این مراسم بر این نکته تاکید کرد که صرفا با چند بنگاهی که کیفیت خود را ارتقا داده‌اند، به هدف مدنظر که بهبود کیفیت به معنای توسعه بنگاه‌‌ها و در نهایت توسعه اقتصادی است، نمی‌رسیم. به گفته فرزین انتصاریان، در قانونی که سال جاری ابلاغ شد، نظام نوین استانداردسازی مدنظر قرار گرفته است و در حال اجراست و این قانون در راستای اهداف نظام کلان مدیریت کیفیت بر ساختار اقتصاد کشور است و خلأهای قانونی در این زمینه رفع شده است. وی با تاکید بر اینکه مدیریت کیفیت در سطح بنگاه و اقتصادکلان متفاوت است و باید بدانیم که صرفا با چند بنگاهی که کیفیت را توسعه داده‌اند، به هدف مدنظر نمی‌رسیم، گفت: تعالی و کیفیت پایانی ندارد. حدود پانزده سال است که جایزه ملی کیفیت ارائه می‌‌شود، ولی امروز این رویکرد کاملا متفاوت است و این به آن معناست که امروز به نتیجه فعالیت‌‌های بیست ساله در این حوزه دست یافته‌ایم، هرچند هنوز راه طولانی در پیش داریم. انتصاریان با اشاره به اینکه بهبود کیفیت به معنای توسعه بنگاه‌‌ها و در نهایت توسعه اقتصادی است و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار می‌آید، عنوان کرد: زمانی می‌توانیم به توسعه کیفیت امیدوار باشیم که کیفی‌‌سازی در سطح کلان اقتصادی رخ دهد.
رئیس انجمن مدیریت کیفیت با بیان اینکه کیفیت در هر جامعه‌‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر کالاهای تولیدی ما باکیفیت باشد به‌طور طبیعی موجب جذب مشتری می‌‌شود، اظهار کرد: همین موضوع رشد اقتصادی را رقم می‌زند و حضور در بازارهای جهانی را فراهم می‌کند. وی افزود: امروز استانداردسازی و افزایش کیفیت در ایران از هر موضوعی مهم‌تر است و باید در اولویت قرار گیرد چرا که ما توان تولید کالا و محصولات را داریم و فقط نیازمند رشد کیفیت در آنها هستیم.

Share نسخه مخصوص چاپ
استاندارد های خودرو

شماره

عنوان

شماره استاندارد ملی

شماره

عنوان

شماره استاندارد ملی

۱ تراز صدا ISIRI ۴۲۴۳ ۳۰ مخازن سوخت مايع و حفاظ عرضی زير شاسی عقب خودرو ISIRI ۶۴۸۰
۲ سيستم ترمز ISIRI ۶۷۴۲ ۳۱ حفاظت در مقابل رفتار فرمان هنگام برخورد ISIRI ۴۱۶۴
۳ نيروی کنترل فرمان ISIRI ۳۹۱۷ ۳۲ ستحکام صندلی و نگهدارنده های آن ISIRI ۶۵۰۳
۴ محدود کننده های سرعت ISIRI ۶۴۸۴ ۳۳ کيه گاه های کمر يند ايمنی ISIRI ۴۰۱۷
۵ تجهيزات سرعت سنج ISIRI ۶۴۸۱ ۳۴ کمر بند ايمنی ISIRI   ۷۷۹
۶ وسايل هشدار دهنده شنيداری ISIRI ۶۴۸۲ ۳۵ پشت سری صندلی ISIRI ۶۵۰۶
۷ تجهيزات ثبت جاده ای ISIRI ۶۴۸۵ ۳۶ حفاظ های جانبی ISIRI ۶۶۷۱
۸ هدايت پذيری ISIRI ۶۴۸۷ ۳۷ برخورد از روبرو ISIRI ۶۶۵۲
۹ آلايندگی         ISIRI ۳۸ برخورد جانبی ISIRI ۴۲۳۹
۱۰ دوده موتور ديزل ISIRI ۶۶۷۳ ۳۹ قفل و لولا ISIRI ۶۷۷۳
۱۱ آلايندگی موتور ديزل         ISIRI ۴۰ خروجی های اضطراری اتوبوسها ISIRI ۴۱۶۰
۱۲ آلايندگی  CO۲و مصرف سوخت ISIRI ۴۲۴۱ ۴۱ قابليت اشتعال زايی ISIRI ۶۶۲۵
۱۳ توان موتور ISIRI ۶۴۸۳ ۴۲ حمل کالاهای خطرناک ISIRI ۶۷۴۱
۱۴ تداخل امواج  راديويی (سازگاری الکترومغناطيسی ) ISIRI ۶۵۰۲ ۴۳ موقعيت پلاک عقب ISIRI ۶۴۹۱
۱۵ شناسايی کنترلها، خبر دهنده ها و نشانگر ها ISIRI ۶۴۹۳ ۴۴ نصب تزيينات داخلی ISIRI ۶۷۷۲
۱۶ برفک زدا / مه زدا ISIRI ۴۱۵۹ ۴۵ برجستگيهای بيرونی ISIRI ۶۶۲۲
۱۷ رف پاک کن و شيشه شوی ISIRI ۶۶۸۳ ۴۶ برجستگيهای بيرونی کابين ISIRI ۶۶۲۴
۱۸ آينه های ديد عقب ISIRI ۶۴۹۷ ۴۷ پلاکهای شناسايی ISIRI ۶۴۸۹
۱۹ ديد جلو ISIRI ۶۶۷۰ ۴۸ حفاظ چرخ ISIRI ۶۴۸۶
۲۰ نصب وسايل روشنايی و علامت دهنده های نوری ISIRI ۶۴۷۹ ۴۹ سيستمهای ممانعت از پاشش ISIRI ۶۵۰۱
۲۱ شب نما ISIRI ۶۴۹۴ ۵۰ تاير ها ISIRI ۱۰۹۳
۲۲ چراغهای نشانگر ISIRI ۶۶۵۱ ۵۱ جرم و ابعاد خودروها سواری ISIRI ۶۵۰۰
۲۳ چراغهای راهنما ISIRI ۶۵۰۵ ۵۲ جرم و ابعاد خودروها و تريلر ISIRI ۶۴۹۹
۲۴ جراغ پلاک عقب ISIRI ۶۴۹۵ ۵۳ کوپلينگ ISIRI ۳۴۷۸
۲۵ جراغ جلو ISIRI ۶۶۷۲ ۵۴ قلابهای بکسل ISIRI ۶۴۹۰
۲۶ چراغ مه شکن جلو ISIRI ۶۴۸۸ ۵۵ دستگاههای ضد سرقت ISIRI ۶۶۲۳
۲۷ چراغ مه شکن عقب ISIRI ۶۵۰۴ ۵۶ تاييد نوع وسايل نقليه موتوري و تريلرهاي آنها ISIRI ۶۹۲۴
۲۸ چراغ دنده عقب ISIRI ۶۴۹۲ ۵۷ مصرف سوخت خودروهای ديزلی ISIRI ۸۳۶۱
۲۹ شيشه ايمنی ISIRI   ۷۰۹ ۵۸ خودروهای گاز سوز ISIRI ۷۵۹۸
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟